2024. április 18.

oszod3

Széchenyi 2020 Eü alapellátás fejlesztése

szechenyi2020

Kedvezményezett:                          Balatonszemes Községi Önkormányzat és Balatonőszöd Község Önkormányzata
Projekt címe:                                 Egészségügyi alapellátás fejlesztése Balatonszemesen és Balatonőszödön
Szerződött támogatás összege:        60 000 000Ft
Támogatás mértéke:                      100%
Projekt tervezett befejezés dátuma: 2019. május 17.
Támogatási szerződés száma:          TOP-4.1.1-15-SO1-2016-00005

Projekt tartalmának bemutatása:

Balatonszemes:
A jelenlegi orvosi rendelő mögött egy új, földszintes, az akadálymentesítési előírásoknak megfelelő épület fog megépülni. Ebben mind a 4 egészségügyi szolgáltató (háziorvos, gyermekorvos, fogorvos, és védőnő) helyet kap. A tervezés során különös figyelmet fordítottunk arra, hogy a gyermekorvosi rendelőhöz két egymástól elkülönített váróhelyiség kapcsolódjon, ami lehetőséget ad arra, hogy a beteg és az egészséges gyermekek egymástól elkülönítve tudjanak majd várakozni. Az épületben kialakításra kerül egy babakocsi tároló helyiség is.Az épület hőtechnikai jellemzői meg fognak felelni a jelenleg hatályos szabályoknak, a külső falak 12 cm vastagságú hőszigetelést kapnak, a nyílászárók 3 rétegű üvegezéssel készülnek, a födém pedig 30 cm vastagságú szigeteléssel lesz ellátva.A fűtési hőenergiát valamint a használati meleg vizet kondenzációs gázkazán a nyári hűtést pedig 4 darab klímaberendezés biztosítja majd. Az épület tetőszerkezetére egy 5 kW-os napelemes rendszer lesz telepítve, amely a fenntartási költségeket várhatóan jelentősen csökkenteni fogja.

Balatonőszöd:
Az orvosi rendelő kisebb mértékű belső átalakításával kiépítésre kerül akadálymentes mosdóhelyiség, illetve megvalósul az épület akadálymentes megközelítése. Ennek érdekében a belső átalakításon túlmenően le lesz cserélve az épület bejárati ajtaja, illetve átalakításra kerül a bejárati ajtóhoz vezető lépcső,illetve rámpa.